HAKANCEZ "MAGICIAN MI? PHRYGIAN MI?"

http://stereomecmuasi.com/2013/02/silverfi-kablolarina-bir-bakis-iii.html

Magician SX ve Phrygian SX ile arasında bir karşılaştırma yapmak zor. Magician bir çok yönden üstün. Detaylarda fark adım adım ortaya çıkıyor. Living in the Heart of the Beast çok ama çok zorlu bir parça. Magician SX, bu zorlu parçanın sunumunda önemli bir katkı yapıyor. Bas performansı Phrygian modelinden bariz şekilde üstün. Orta frekanslarda her iki kablo birbirinden biraz farklı bir sunuma sahip. Magician daha sıcak daha ayrıntılı bir yapıya sahip iken Phrygian bu kablo yanında daha geride bir görüntü sunuyor. Ancak Rock müzik dinleyenler için Phrygian modelinin keskin yapısı bir mutluluk kaynağı haline gelebilir. Üst frekanslara gelince orada da dinleyicinin karar vermesi gerekiyor.

SANY0290.JPG

Her iki kablonun tiz performansı başarılı, detaylar yerinde. Magician tizleri çok ön plana çıkartmadan detaylı sunumu yaparken, Phrygian tizleri biraz daha farklı bir şekilde ön plana çıkartıyor. Her iki kablonun yanma süresi bayağı uzun sürmüş olmasına rağmen Phrygian biraz daha fazla yandı.
Magician ve Phrygian arasında bir karar vermek, bir seçim yapmak çok zor. Aralarında ciddi farklar olsa da ve ibre Magician’dan yana dönse de, Phrygian bazı yönlerden ilgi görebilir. Özellikle zaman zaman hırçınlaşan müziklerde Phrygian benim sistemimde beni daha fazla mutlu etti. Tabii ki tüplerin etkisi var bu tespitte. Ancak ikili arasında tercihinizi Phrygian’dan yana kullanırsanız vokal dominant müziklerde kadife tondan birazcık vazgeçmek gerekecek.

silverfi11+magician.jpg