MAGICIAN ARAKABLO İZLENİMLERİ/MAGICIAN IC. IMPRESSIONS FROM A TURKISH USER

http://www.stereomecmuasi.com/forum/viewtopic.php?f=8&t=4016

"Merhaba müzik dostları. Ben hepinize göre çok çok daha yeniyim ve müzik konusunda teknik bilgim yok denecek kadar az.

Bugün burada Silverfi Magician Plus kablosunu incelemesini yapacağım. Bu arada Silverfi'nin baş ismi Sezai Saktanber hakkında da görüşlerimi yazacağım. Her şeyi adım adım anlatmaya çalışacam.


Öncelikle Sezai Saktanber'e alış-veriş boyunca desteğinden dolayı teşekkür ederim. İnanın benzersiz bir şekilde yardımcı oluyor. Daha önceden aklımda sadece Magician modelini almak vardı. Ancak Sezai Bey ile yaptığım telefon konuşmalarında ona sistemimi,ne tür müzik dinlediğimi vb. bilgileri verdiğimde bana bas etkisinden dolayı Magician plus kablosunu önerdi. İyi ki de önermiş. Gerçekten aradığım kabloyu buldum diyebilirim.

Önce sistemimden bahsetmek istiyorum.

M2Tech Young DAC
Mac Os X Lion
Rock Müzik ağırlıkta olmak üzere alernatif pop müzikleri (Metallica, Rihanna, Jessie J vb)

Daha önce kullandığım kablo ise Audioquest Sydney

Yani Silverfi Magşcşan Plus ile Audioquest modelini karşılaştıracağım.

Saoğlsun Sezai Bey Kablomu el emeği ile yaptı. Ayrıca şaşırdığım be bir o kadar da hoşuma giden şey ise bir ara telefonla konuşmamızda kablo yapımının bittiğini ve dinleme testi yaptığını belirtti. İnanın o kadar hoşuma gitti ki. :alkis:

Güzel bir kutu ile kablom geldi. Sistemime heyecanlı bir şekilde taktım. Audioquest ile dinlediğim tüm şarkıları Silverfi Magician Plus ile dinlemeye başladım.

Öncelikle tiz seslerde (doğru kelimeyi nasıl seçsem bilmiyorum, teknik müzik bilgim olmadığından üst mid alt mid vb. ne demek bilmiyorum ama ben yine kabaca TİZ ses diyim) müthiş bir iyileşme oldu. Burada iyilşmeden kastım doğallık ve berraklık. Mesela Rihanna - Diamomods parçasında Audioquest ile sesi biraz açtığımda tiz sesler kulağımı adeta kedi gibi tırmalıyordu :D Ama Magician Plus ile gelen doğallık ile tırmalama hissi kayboldu. Yüksek seste tizler beni hiç rahatsız etmedi. :alkis:

Bunun yanında Rock müziklerde aldığım bass vuruşları kesinlikle daha tok, belirgin ama buna karşın boğucu değildi. Yani nasıl oluyor bilmiyorum ama bas da bile bir şefaflık vardı. Bass sesler sahnede daha bir "ben buradayım" diyordu. Audioquest Sydney de ise çok ama çok sıradandı. Yani bir yapmacıklık vardı sanki zorla çıkıyormuş gibi.


İlk günün akşamında Sezai Bey'den bir telefon aldım. Kendisi kablodan memnun olup olmadığımı sordu. Gerçekten hiç bir alış verişimde bu kadar önemsenmemiştim. Buradan Sezai Bey'e sırf bu nazik davranışı için teşekkür ediyorum :alkis:


Eveettt. Aradığım kabloyu sonunda buldum. Biliyorsunuz müzik - ses işinde sınır insanın cüzdanı :D Daha fazla param olsaydı Silverfi nin daha üst modellerini alırdım. Artık üst modelleri hayal edemiyorum.

Magician Plus dan kesinlikle çok ama çok memnunum. Silverfi markasının ve Sezai Bey gibi bir üreticinin güzel yurdumuzdan çıkması ayrı bir sevindirici durum. Buradan kendisine başarılar diliyorum. Bir gün başka bir kablo alırsam ilk ve tek seçimim SİLVERFI !"