SILVERFI DRAWS/CRAFTS ITS SILVER CONDUCTORS IN TURKEY

SILVERFI KENDİ GÜMÜŞ TELLERİNİ ÜRETEN NADİR MARKALARDAN BİRİDİR
Dünyada marka olmuş kablo üreticilerinin %99'u kablolarını kablo fabrikalarında OEM olarak, yani fason olarak imal ettirmektedirler. Silverfi Kablo tüm bu örneklerin aksine kullandığı gümüş... ve gümüş alaşım tellerini tamamen Türkiye'de ve kendi ustalarına imal ettirmektedir. Dolayısıyla Silverfi Kablo montajlama veya fason kablo imalatını reddeden küçük fakat tamamı ile bağımsız bir markadır. Kullandığımız ve kendi imalatımız olan teller zaten özgün bir teknolojiyle tasarlanmış unsurlardır. Bu bağlamda Silverfi Kablo'nun dünyada kendi telini üreten nadir kablo imalatçılarından biri olduğunu söyleyebiliriz.


Kendi imalatımız olan gümüş ve gümüş alaşımı tellerimiz dışında kullandığımız lehim, jacklar ve kılıflar da dünyanın önde gelen markalarından sağlanmakta ve kablolarımızın yapımında kullanılmaktadır.
Urfa-Göbektepe kazılarıyla tarihi 12.000 yıl öncesine giden Anadolu, bir çok konuda olduğu gibi kıymetli metal işlemeciliğin de de önde gelen topraklardır. Bu açıdan gümüş işlemeciliği bizlerin kültür mirası içinde yer alan bir konudur. Silverfi Kablo bu toprakların kadim metal işlemeciliği bilgisini çağdaş bir kablo tasarımı ve imalatında yeniden ortaya çıkarmaktadır.

SANY0383.JPG
SILVERFI MANUFACTURES ITS OWN SILVER & SILVER ALLOY

We use our own creation of silver-alloy and silver and both are hand drawn in TURKEY by our experienced technicians. Thus, it can be said that SilverFi is one of the rare cable manufacturers that produce its own metal/alloy, and draw its unique solid silver conductors used in its original designs.

SANY0373.JPG